czwartek, 8 listopada 2012

PiktoGrafiki dla 21. Finału WOŚP - początek:)

Dziś zupełnie z innej beczki, aczkolwiek temat bardzo ważny i bliski chyba nam wszystkim:)

Mianowicie - za trochę więcej niż 2 miesiące odbędzie się 21. Finał WOŚP.

Wydaje się że czasu jeszcze sporo, nie mniej, sztab już od dłuższego czasu pracuje w pocie czoła, żeby całe przedsięwzięcie, jak co roku, odbyło się bezproblemowo pod kątem organizacyjnym, logistycznym oraz promocyjnym.

Najbliższy finał odbędzie się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów."

Pieniądze zebrane podczas zbliżającego się finału, po raz pierwszy w historii zostaną przekazane na dwa cele – połowa zostanie wykorzystania na wsparcie terapii noworodków oraz najmłodszych dzieci – połowa zostanie spożytkowana na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

To właśnie z powodu, iż zbliżający się finał w znacznej części dedykowany będzie ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, zostałem poproszony o wsparcie sztabu poprzez naznaczanie tego tematu w serii grafik, które będą nakreślały problem oraz uświadamiały cele jakie będą realizowane podczas 21. Finału WOŚP.

Postanowiłem, że pierwsza z serii grafik dla WOŚPu będzie nawiązywać do faktu, iż niemal każdy z nas miał w swoim otoczeniu osoby, które w jego oczach były kimś na miarę superbohaterów – być może byli to dziadkowie, rodzice, starsi krewni, znajomi…Niestety, jak to w życiu bywa z upływem czasu niejednokrotnie nawet superbohaterowie mogą znaleźć się w opałach…w opałach związanych z chorobą, samotnością, brakiem szacunku czy innym rodzajem bezlitosnego kryptonitu. Nadchodzący finał WOŚP będzie poruszał tematykę pomocy seniorom - tematykę pomocy naszym superbohaterom, którzy z czasem sami potrzebują pomocy innych bohaterów – nas!

Oczywiście WOŚP nigdy nie będzie w stanie rozwiązać problemów związanych z godnym traktowaniem i skuteczną pomocą kierowaną dla seniorów, niemniej bardzo dobrze że zwraca uwagę na kwestie orbitujące wokół tematu oraz być może będzie impulsem dla nas wszystkich żebyśmy zmierzyli się z problemem.

Na PiktoGrafikach WOŚPowych grafik będzie przybywało, a w między czasie zachęcam do polubienia - jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił:) - oficjalnego fan-page WOŚPu oraz dokładnego zapoznania się z misją 21. finału: www.wosp.org.pl i oczywiście krzewienia/dzielenia/dyskutowania oraz poruszania tematu na swoich podwórkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz