poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Ciężkie życie grafika #4

W tym tygodniu po raz kolejny PiktoGrafiki uderzą z mini-serią dedykowaną grafikom i wszystkim związanym z projektowaniem…dziś przestroga dotycząca używania czcionki Comic Sans, która po pierwsze jest złem w czystej postaci, a po drugie za
każdym razem gdy ktoś jej używa jakiś krewny polityka PSL obejmuję posadę w spółce skarbu państwa…i jeszcze tak na koniec tematów związanych z typografią i jej pochodnymi, ostatnio widziałem ogłoszenie zespołu grającego muzykę cygańską który nazywa się „Times New Roman”….true story – ogłoszenie widziałem w Łodzi na Sienkiewicza przed Tuwima…Times New Roman – muzyka cygańska - jak dla mnie 10 na 10:)…

Przerwa na pozycjonowanie:)
Grafik, Łódź, Grafika, Projekty, Strona WWW, Ulotki, Ulotka, Plakaty, Plakat, Animacje, Animacja, UX, UCD, Usability, Facebook Time-Line, Freelancer, Zlecenie, Projekt strony, łódzkie... i takie, takie:)

6 komentarzy:

 1. Ale dlaczego Comic Sans Wam przeszkadza?
  Jest taka ładna i okrąglutka ;-)
  Pytam zupełnie serio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Comic Sans to taki trochę utyty kolega z podstawówki, który jest uśmiechnięty i zadowolony z życia mimo, że na wychowaniu fizycznym zawsze jest wybierany do składu na końcu...i zawsze stoi bramce...chyba że to ważny mecz klasowy - wtedy Comic Sans może kibicować:)

   Usuń
  2. Zaskakujące porównanie :) Dobre!

   Usuń
  3. Jest to droga Magdaleno zło równie wielkie co używanie pogrubionego Impacta - choć zdarzyło mi się że klient po zobaczeniu Impacta stwierdził - a nie można trochę grubszą?

   Usuń
 2. Taka cukierkowa czcionka z komiksu dla 1 klasy szkoły podstawowej :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie:) ...choć widziałem prace magisterką z nagłówkami w Comicu...TRUE STORY!...a niestety to co raz zostanie zobaczone, nie może zostać odzobaczone:)

   Usuń